Pēdējo triju mēnešu laikā ir izdevies dubultot ražošanas jaudu

Pēdējo triju mēnešu laikā  ir izdevies dubultot ražošanas jaudu

Anita Skudra, “Latvijas Piens” valdes priekšsēdētāja:

 

 Kopš pagājušā gada novembra “Latvijas Piens” izdevies dubultot ražošanas jaudu. Tas ir ievērojams panākums, jo Latvijā piena pārstrādes uzņēmumu jaudas ir lielākas nekā piedāvātais piena daudzums, tas ir saasinājis konkurenci.  Pateicoties kooperatīva “Latraps” atbalstam, uzņēmums spēj maksāt zemniekiem nedaudz virs vidējās cenas par iepirkto pienu. Tagad “Latvijas Piens” pārstrādā ap 200 tonnām piena diennaktī, strādājot trīs maiņās. Krīze nozarē, kas iesākās 2014. gada vasarā, ir netipiska, jo pēc ekspertu aplēsēm krīzes situācijas piena nozarē iestājas reizi piecos gados un ilgst četrus, piecus mēnešus. Taču šī krīze turpinās jau otro gadu un cenas ir katastrofāli zemas visos tirgos.  Pašlaik siera cena, piemēram par Holandes sieru  ir tikai un pat zem 2.00 eur/kg. Salīdzinājumam, pagājušajā gadā šajā laikā cena bija virs 2.50 eur/kg, bet 2014. gadā cena bija 3,70 eur/kg. Eksporta tirgu apgūšanā jāinvestē, bet zemās cenas pasaules tirgos samazina iespējas rast finanšu līdzekļus investīcijām.

 

“Latvijas Piens” investē uzņēmuma sertifikācijā, lai gūtu iespējas strādāt dažādos pasaules reģionos un fokusējas tikai uz augstākās kvalitātes siera ražošanu. Sieru ražo tikai no svaiga piena, turklāt netiek pievienotas mākslīgās krāsvielas un konservanti. Tas ļauj izturēt konkurenci Eiropas tirgos, kur sieru lielākoties ražo no piena pulvera. Šobrīd uzņēmums ir to četru uzņēmumu vidū, kas sertificēti darbībai Ķīnas tirgū, 2015. gadā “Latvijas Piens” ieguva starptautiski elitāro britu mazumtirdzniecības uzņēmumu asociācijas British Retail Consortium (BRC) Standarts for Food Safety standarta sertifikātu. Tas apliecina produkcijas kvalitāti, labas ražošanas un higiēnas praksi un uzrāda ražotāju kā uzticamu partneri tirdzniecības tīkliem. Tuvākajā laikā plānots iegūt HALAL sertifikātu, kas apliecina, ka produkts atbilst islāma valstu likumdošanai.

 

 

 

2016. gadam esam izvirzījuši sev konkrētu mērķi- sasniegt maksimālo ražošanas jaudu, lai veiksmīgi spējam apgūt jaunus eksporta tirgus, kā arī paplašināt darbību esošajos tirgos. Esam koncentrējuši visus uzņēmuma resursus, lai šo mērķi arī sasniegtu. Pēdējo trīs mēnešu laikā esam četras reizes palielinājuši  siera ražošanas jaudu, pašlaik mēnesī ražojot 400 t siera. Paralēli ražošanas jaudas palielināšanai, mērķtiecīgi strādājam, lai attīstītu eksportu uz dažādiem Āzijas reģioniem, kā arī lai palielinātu pārdošanas apjom arī pie mums  Eiropā.

 

Esam tikko atgriezušies no izstādes ''Gulfood'', kas jau otro gadu norisinās Dubaijā un ir lielākā pārtikas izstāde šajā reģionā. Arī pagājušo gadu savu produkciju prezentējam šajā izstādē, kā rezultātā tika noslēgts līgums un iegūts “Latvijas Piens” produktu izplatītājs šī reģiona valstīs. 2015. gadā uzsākām  svaigā siera ''Sniega bumbas'' eksportu uz šo valsti. Šī gada mērķis ir paplašināt piedāvāto produktu sortimentu un strādāt, lai eksports uz šo reģionu būtu regulārs. “Latvijas Piens” praktizē 100% izejvielas – piena - pārstrādi. Tā paralēli siera ražošanai spējam piedāvāt arī sviestu. Papildus eksportam uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem, uzsākam sviesta eksportu uz Saūdi Arābiju,  esam nodrošinājuši pirmo sviesta pasūtījumu.  Paralēli jau ilgāku lai esam strādājuši arī ar sadarbības partneriem Izraēlā, kā rezultātā februārī nosūtīta pirmā siera krava ar Trikata Premium siera rituļiem. Lai nodrošinātu patstāvīgus pasūtījumus un stabili spētu palielināt pārdošanas apjomus tieši šajā reģionā, tuvāko mēnešu laikā plānojam iegūt HALAL sertifikātu.  

 

Kopumā - ir radīts pamats stabilai eksporta attīstībai uz Austrumāzijas valstīm, jo esam spējuši arī pagarināt mūsu unikālā produkta “Sniega bumbas” derīguma termiņu, izmantojot tikai dabīgas izejvielas. Izšķirošais faktors ir pacietība, izpildot katra jaunā tirgus prasības un aktīva iegūto kontaktu uzturēšana.

 

Joprojām lielākā daļa no eksportētā siera nonāk tieši Skandināvijas valstīs- Zviedrijā un Somijā. 2015. gadā eksports uz Skandināviju bija 50% no kopējā eksporta.  Uzsākts siera eksports uz Dāniju, kur mūsu klienti ir ēdināšanas sektora uzņēmumi – picērijas un restorāni.  Sadarbība ar klientiem Skandināvijas valstīs ir stabila. Šī gada mērķis - produktu portfeļa paplašināšana un esošo apjomu saglabāšana.

 

Pastāsti par šo citiem

piesakies jaunumiem e—pastā.

Apsveicam! Tu esi veiksmīgi
pieteicies mūsu jaunumu saņemšanai e—pastā!